В НТУ «ХПІ» підбили підсумки II туру Всеукраїнської студентської олімпіади з інтелектуальної власності.

39-1024x683   17-1-566x425

У змаганнях взяли участь більше сотні студентів із 40 ВНЗ України. В числі переможців олімпіади —студенкаУкраїнської інженерно-педагогічної академії Постельник Юлія Олександрівна (ІІ місце).
Змагання проходили в два тури (теоретичний та практичний). Знання студентів перевіряли за такими основними темами інтелектуальної власності (ІВ):
• право інтелектуальної власності (ІВ);
• маркетинг ІВ;
• економіка та управління ІВ;
• міжнародні відносини в сфері ІВ.
У Харківській державній науковій бібліотеці імені В.Г. Короленка для студентів-учасників олімпіади також організували школу-семінар «Актуальні питання інтелектуальної власності в Україні». В ній взяли участь провідні фахівці у цій сфері:
• Євген Стогній — патентознавець, патентний повірений України, член Координаційної ради з питань захисту прав інтелектуальної власності при Департаменті науки і освіти Харківської облдержадміністрації;
• Лариса Пижова — заступник голови Товариства винахідників і раціоналізаторів України, директор ТОВ «Константа».
Крім того, студенти поспілкувалися з радником директора Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності НАПрН України письменником Григорієм Дорожком, який презентував свої твори.