Відбулася XLIX Міжнародна науково-практична конференція «Застосування лазерів у медицині та біології»

З 3 по 7 жовтня 2018 року в Угорщині (г. Хайдусобосло) відбулася XLIX Міжнародна науково-практична конференція «Застосування лазерів у медицині та біології». На цій конференції фахівці всього світу доповідали про використання інноваційних технологій і лазерного обладнання в медицині. У рамках конференції кафедрою креативної педагогіки та інтелектуальної власності була представлена ​​доповідь «Аналіз патентної активності в області лазерної медицини» (доповідач — кандидат фармацевтичних наук, доцент Тіманюк Валерія Миколаївна).

Доповідь привернула особливу увагу учасників конференції, оскільки аналіз даних про патентну активність традиційно використовується в якості одного з найважливіших підходів до оцінки рівня технологічного розвитку науки і техніки. Систематизація, аналітична обробка патентної документації дозволяє отримати: інформацію про тенденції розвитку конкретного наукового напряму; описи винаходів-аналогів, які можуть служити базою для створення нових більш прогресивних технічних рішень; відомості про наукові досягнення певних фірм, організацій та окремих розробників; відомості про правовий статус власника патенту (термін дії патенту, територія дії та ін.); інформацію про діяльність конкурентів; виявлення потенційних контрагентів, ліцензіарів, ліцензіатів та партнерів, інформацію для економічної оцінки технологій. Патентний аналіз винаходів відображає інноваційний напрямок наукового дослідження, оскільки нововведення за умовами визнання його винаходом має володіти світової новизною, винахідницьким рівнем і промисловим застосуванням.
Аналіз патентної ситуації в області лазерної медицини серед провідних країн світу показав, що особливу увагу компанії приділяють способам і методам доставки потужного лазерного випромінювання до місця проведення оперативного втручання з максимальним захистом здорових клітин. У лазерній терапії широко використовується комплексне лазерне вплив для отримання синергетичного ефекту, досягнення більш швидкого і ефективного лікування. Велика кількість патентів стосуються фотодинамічної терапії. Спостерігається тенденція зростання способів лазерного випромінювання в області естетичної медицини, де переважають такі напрямки, як омолодження і стимуляція росту волосся і при цьому найчастіше використовують напівпровідникові діодні лазери, удосконалюються пристрої лазерної акупунктури.
Кількість патентів по провідних країнах світу за період 2012-2017 роки розподілилася таким чином: Китай -151 патент; США — 139; Росія — 58; Корея — 46, Японія -40; Нідерланди — 28; Німеччина — 27; Великобританія- 11.IMG_2128IMG_2170