Про виконання Укрпатентом функцій Національного органу інтелектуальної власності

ПОВІДОМЛЕННЯ 🇺🇦
про виконання Укрпатентом функцій
Національного органу інтелектуальної власності

14.10.2020 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення національного органу інтелектуальної власності» від 16.06.2020 № 703-IX (далі – Закон про НОІВ), яким визначено повноваження Національного органу інтелектуальної власності.
Кабінет Міністрів України розпорядженням від 13.10.2020 № 1267-р “Про Національний орган інтелектуальної власності” визначив, що державне підприємство «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) виконує функції Національного органу інтелектуальної власності.
З 15.10.2020 відповідно до Закону про НОІВ Укрпатент здійснює наступні повноваження:
🔹приймання заявок, проведення їх експертизи, прийняття рішень щодо них (промислова власність);
🔹приймання і розгляд заявок на державну реєстрацію прав автора на твори науки, літератури і мистецтва, а також на реєстрацію договорів, що стосуються прав авторів на твори, здійснення їх реєстрації;
🔹здійснення державної реєстрації промислових зразків та видача свідоцтв;
🔹здійснення державної реєстрації географічних зазначень;
🔹здійснення державної реєстрації винаходів і корисних моделей, видача патентів на винаходи і корисні моделі;
🔹здійснення державної реєстрації торговельних марок, видача свідоцтв на торговельні марки;
🔹здійснення державної реєстрації компонувань, видача свідоцтв на компонування;
🔹видача свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір;
🔹визнання прав на промисловий зразок недійсними повністю або частково;
🔹визнання недійсними прав на винаходи і корисні моделі;
🔹опублікування офіційних відомостей про промислові зразки, торговельні марки, компонування, географічні зазначення, винаходи і корисні моделі у бюлетені;
🔹ведення державних реєстрів;
🔹надання витягів та виписок;
🔹ведення Бази даних заявок на торговельні марки;
🔹здійснення публікацій в офіційному бюлетені з питань охорони авторського права і суміжних прав;
🔹здійснення підготовки, атестації та реєстрації представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених);
🔹ведення Державного реєстру представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених);
🔹інформування та надання роз’яснень щодо реалізації державної політики у сфері охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності;
🔹здійснення функції «Національного відомства» та «Відомства», передбачених Гаазьким і Женевським актами до Гаазької угоди про міжнародну реєстрацію промислових зразків;
🔹здійснення функції «Національного відомства», передбачені Мадридською угодою про міжнародну реєстрацію знаків та Протоколом до Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків;
🔹здійснення функції «відомства, що отримує», «Міжнародного пошукового органу» та «Органу міжнародної попередньої експертизи» відповідно до Договору про патентну кооперацію.
Також з 15.10.2020 колегіальними органами Укрпатенту є:
✅ Апеляційна палата з розгляду заперечень проти рішень щодо набуття прав на об’єкти інтелектуальної власності, заяв про визнання прав на об’єкти інтелектуальної власності недійсними повністю або частково, заяв про визнання торговельної марки добре відомою в Україні;
✅ Комісія щодо погодження питань про внесення позначення, що містить офіційну назву держави «Україна», до знака для товарів і послуг;
✅ Атестаційна комісія з проведення атестації осіб, які висловили намір набути право на зайняття діяльністю представника у справах інтелектуальної власності (патентного повіреного):
✅ Апеляційна комісія з розгляду скарг кандидатів у представники у справах інтелектуальної власності (патентні повірені) на рішення атестаційної комісії та розгляд скарг на дії представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених).
➡️ У зв’язку з визначеними Законом про НОІВ повноваженнями прийом та розгляд документів щодо питань, віднесених до компетенції Укрпатенту здійснюється за адресою:
🇺🇦 вул. Глазунова, 1, Kиїв-42, 01601.
Приймання документів стосовно об’єктів права промислової власності здійснюється:
☑️ засобами поштового зв’язку,
☑️ через поштову скриньку безпосередньо за адресою Укрпатенту,
☑️ через системи подання електронних заявок СПЕЗ-1, СПЕЗ-2, систему електронної взаємодії закладу експертизи (СЕВ ЗЕС).
Приймання документів стосовно авторського права здійснюється:
☑️ засобами поштового зв’язку за адресою Укрпатенту вул. Глазунова, 1, Kиїв-42, 01601,
☑️ через поштову скриньку безпосередньо за адресою Укрпатенту.
ℹ️ Інформація про порядок приймання Укрпатентом інших документів розміщена у повідомленнях Укрпатенту від 19.03.2020 (https://ukrpatent.org/…/main/ukrpatent-quarantine-19032020) та від 23.06.2020 (https://ukrpatent.org/uk/news/main/quarantine-2-08042020).
ℹ️ Інформація про сплату зборів за дії, пов’язанні з охороною прав інтелектуальної власності, а також сплату відповідного державного мита, розміщена за посиланням https://ukrpatent.org/uk/articles/rba.
ℹ️ Інформація про сплату адміністративних послуг в сфері авторського права розміщена за посиланням https://www.me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA…
⚠️ Про початок роботи колегіальних органів Укрпатенту буде повідомлено додатково на сайті Укрпатенту.
🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Український інститут інтелектуальної власності — Укрпатент
IP Center of Ukraine — Розвиток відносин у сфері інтелектуальної власності