Про науково-дослідну роботу кафедри

Завідувач кафедри креативної педагогіки і інтелектуальної власності УІПА, доктор педагогічних наук, професор Лунячек Вадим Едуардович доповідав про результати науково-дослідної роботи кафедри на засіданні науково-технічної ради УІПА 26 листопада 2020 року.

З результатами наукової роботи над темою можна ознайомитися за посиланням

Опитування студентів за підсумками осіннього семестру 2020/2021 навчального року

Співробітники кафедри сумлінно працюють над забезпеченням відповідно високого рівня викладання навчальних дисциплін у цей складний та повний нових можливостей час.

Викладачі кафедри на чолі із завідувачем В.Е. Лунячеком знаходяться у постійному пошуку нових і ще більш ефективних форм взаємодії із студентами задля забезпечення якості професійної підготовки магістрів.

Важливою складовою цієї діяльності є дослідження зворотного зв’язку від студентів, аналіз ступеня їх задоволеності щодо отриманих знань та організації освітнього процесу. У зв’язку з цим уже зараз розпочато анонімне опитування щодо освітніх програм за спеціальностями:

  • Менеджмент. Управління інтелектуальною власністю
  • Менеджмент. Управління соціальним закладом

Щоб пройти опитування, просимо перейти за посиланням!

Підготовка до захисту магістерських робіт — 2020

Незабаром розпочнеться завершальний етап навчання магістрів нашої кафедри — захисти магістерських робіт випускників поточного навчального року. Студенти кафедри креавтивної педагогіки і інтелектуальної власності УІПА ретельно готуються до відповідальнішого кроку — презентації набутих професійних знань та презентації власних досягнень у сфері захисту інтелектуальної власності та управління соціальним захистом.

Щиро бажаємо нашим випускникам успішного завершення навчання та даруємо кілька мотивуючих порад нашим майбутнім випускникам:

  • будьте впевнені в тому, що ваша професійність буде затребуваною;
  • ви здатні змінити на краще те, чого досі не було зроблено;
  • ніколи не зупиняйтеся на досягнутому, крокуйте вперед та досягайте цілей;
  • будьте системними і структурованими — це запорука успіху;
  • не зволікайте часом, він швидко плине!

ЗНО з іноземної складатимуть усі вступники до магістратури

Єдиний вступний іспит з іноземної мови до магістратури буде обов’язковим для вступу на всі спеціальності за програмами магістратури.

Відповідна норма передбачено Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2021 році, що затверджені Міністерством освіти.

Окрім того, для надання більшої ваги фаховому вступному випробуванню запроваджено вагові коефіцієнти. Відтепер заклад вищої освіти зможе збільшити вагу бала за фахове випробування, залишивши на іспит з іноземної мови щонайменше 25%.

У новому році вступники до магістратури зможуть використовувати результати ЄВІ 2020-2021 років, а результати єдиного фахового вступного випробування – тільки 2021 року.

Джерело http://osvita.ua/master/77009/?fbclid=IwAR0lczNj8Q6cnlSndJ63qybgzSZeH45ChOAmfwtAbFM9LdEmL3UJJmh2xMM

Щодо організації освітнього процесу у закладах вищої освіти. Будьте у курсі новин!

Лист МОН «Щодо організації освітнього процесу» №1/9-626 від 13 листопада 2020 р.
Міністерство рекомендує з 16 листопада 2020 року проводити навчання за змішаною формою в закладах вищої та фахової передвищої освіти.
Ознайомитися з повним текстном листа Міністерства освіти і науки України можна за посиланням
 

Про затребуваність наукових праць

Кожен науковець працює над тим, щоб донести свої  ідеї, поділитися власними результатами наукових досліджень, підкріплених експериментами і практикою впровадження розроблених ним моделей, технологій, методологій. Втілення у життя іншими фахівцями результатів наукової праці та попит на ознайомлення з ними — це найвища оцінка ефективності та актуальності проведених досліджень.

Пишаємося і вітаємо завідувача кафедри креативної педагогіки та інтелектуальної власності УІПА, доктором педагогічних наук, професора В.Е. Лунячека. Так тримати!

 

Монографія «Компетентнісний вимір професійного розвитку працівників освіти у сфері інтелектуальної власності»

Представлена монографія — один із результатів НДР № 19-01 ДБ «Теоретико-методичні засади підвищення кваліфікації працівників системи освіти у сфері інтелектуальної власності».

Шановні освітяни! Рекомендуємо в умовах стрімкого інноваційного розвитку освіти України використовувати у професійній діяльності монографію, в якій висвітлено теоретичні засади та результати практики у сфері охорони і захисту прав інтелектуальної власності. Ця наукова праця обов’язково стане для Вас потужним помічником та міцним фундаментом для самореалізації ваших творчих ідей щодо поліпшення якості освіти. 

Про виконання Укрпатентом функцій Національного органу інтелектуальної власності

ПОВІДОМЛЕННЯ 🇺🇦
про виконання Укрпатентом функцій
Національного органу інтелектуальної власності
 
14.10.2020 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення національного органу інтелектуальної власності» від 16.06.2020 № 703-IX (далі – Закон про НОІВ), яким визначено повноваження Національного органу інтелектуальної власності.
Кабінет Міністрів України розпорядженням від 13.10.2020 № 1267-р “Про Національний орган інтелектуальної власності” визначив, що державне підприємство «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) виконує функції Національного органу інтелектуальної власності.
З 15.10.2020 відповідно до Закону про НОІВ Укрпатент здійснює наступні повноваження:
🔹приймання заявок, проведення їх експертизи, прийняття рішень щодо них (промислова власність);
🔹приймання і розгляд заявок на державну реєстрацію прав автора на твори науки, літератури і мистецтва, а також на реєстрацію договорів, що стосуються прав авторів на твори, здійснення їх реєстрації;
🔹здійснення державної реєстрації промислових зразків та видача свідоцтв;
🔹здійснення державної реєстрації географічних зазначень;
🔹здійснення державної реєстрації винаходів і корисних моделей, видача патентів на винаходи і корисні моделі;
🔹здійснення державної реєстрації торговельних марок, видача свідоцтв на торговельні марки;
🔹здійснення державної реєстрації компонувань, видача свідоцтв на компонування;
🔹видача свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір;
🔹визнання прав на промисловий зразок недійсними повністю або частково;
🔹визнання недійсними прав на винаходи і корисні моделі;
🔹опублікування офіційних відомостей про промислові зразки, торговельні марки, компонування, географічні зазначення, винаходи і корисні моделі у бюлетені;
🔹ведення державних реєстрів;
🔹надання витягів та виписок;
🔹ведення Бази даних заявок на торговельні марки;
🔹здійснення публікацій в офіційному бюлетені з питань охорони авторського права і суміжних прав;
🔹здійснення підготовки, атестації та реєстрації представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених);
🔹ведення Державного реєстру представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених);
🔹інформування та надання роз’яснень щодо реалізації державної політики у сфері охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності;
🔹здійснення функції «Національного відомства» та «Відомства», передбачених Гаазьким і Женевським актами до Гаазької угоди про міжнародну реєстрацію промислових зразків;
🔹здійснення функції «Національного відомства», передбачені Мадридською угодою про міжнародну реєстрацію знаків та Протоколом до Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків;
🔹здійснення функції «відомства, що отримує», «Міжнародного пошукового органу» та «Органу міжнародної попередньої експертизи» відповідно до Договору про патентну кооперацію.
Також з 15.10.2020 колегіальними органами Укрпатенту є:
✅ Апеляційна палата з розгляду заперечень проти рішень щодо набуття прав на об’єкти інтелектуальної власності, заяв про визнання прав на об’єкти інтелектуальної власності недійсними повністю або частково, заяв про визнання торговельної марки добре відомою в Україні;
✅ Комісія щодо погодження питань про внесення позначення, що містить офіційну назву держави «Україна», до знака для товарів і послуг;
✅ Атестаційна комісія з проведення атестації осіб, які висловили намір набути право на зайняття діяльністю представника у справах інтелектуальної власності (патентного повіреного):
✅ Апеляційна комісія з розгляду скарг кандидатів у представники у справах інтелектуальної власності (патентні повірені) на рішення атестаційної комісії та розгляд скарг на дії представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених).
➡️ У зв’язку з визначеними Законом про НОІВ повноваженнями прийом та розгляд документів щодо питань, віднесених до компетенції Укрпатенту здійснюється за адресою:
🇺🇦 вул. Глазунова, 1, Kиїв-42, 01601.
Приймання документів стосовно об’єктів права промислової власності здійснюється:
☑️ засобами поштового зв’язку,
☑️ через поштову скриньку безпосередньо за адресою Укрпатенту,
☑️ через системи подання електронних заявок СПЕЗ-1, СПЕЗ-2, систему електронної взаємодії закладу експертизи (СЕВ ЗЕС).
Приймання документів стосовно авторського права здійснюється:
☑️ засобами поштового зв’язку за адресою Укрпатенту вул. Глазунова, 1, Kиїв-42, 01601,
☑️ через поштову скриньку безпосередньо за адресою Укрпатенту.
ℹ️ Інформація про порядок приймання Укрпатентом інших документів розміщена у повідомленнях Укрпатенту від 19.03.2020 (https://ukrpatent.org/…/main/ukrpatent-quarantine-19032020) та від 23.06.2020 (https://ukrpatent.org/uk/news/main/quarantine-2-08042020).
ℹ️ Інформація про сплату зборів за дії, пов’язанні з охороною прав інтелектуальної власності, а також сплату відповідного державного мита, розміщена за посиланням https://ukrpatent.org/uk/articles/rba.
ℹ️ Інформація про сплату адміністративних послуг в сфері авторського права розміщена за посиланням https://www.me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA…
⚠️ Про початок роботи колегіальних органів Укрпатенту буде повідомлено додатково на сайті Укрпатенту.
🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Український інститут інтелектуальної власності — Укрпатент
IP Center of Ukraine — Розвиток відносин у сфері інтелектуальної власності
 
За матеріалами сторінки Facebook @ukrpatent.org 
Український інститут інтелектуальної власності — Укрпатент